Teploměry už hlásí přes dvacet, gril už je rozpálený, marinádu a grilovací omáčky už jsme si řekli. Teď je správný čas na uchvácení vašich hostů skvělou limonádou či koktejlem v orosené skleničce s úžasným chladivým efektem. Zmíníme určitě i nealkoholické varianty pro řidiče a případné ne milovníky alkoholických drinků, kterým to na sluníčku leze rychle do hlavy.

 

 

Malý tip: hosty určitě dostanete tím, že připravíte kostky ledu s ovocem či kvítky. Je to sice už takové trošku retro, ale stále se tu najdou obdivovatelé této malé drobnosti. Další možností jsou vtipné formy na led či zábavná brčka.

Zamrazit můžete i plátky citrusů nebo meloun nakrájený na kostky a uložený do plastových sáčků; pak jej použijte jako led pro ochlazení koktejlů, nebo rozmixujte na fantasticky osvěžující pyré.

 

Rady pro barmany: Protřepat, nemíchat. Kovový šejkr je nejlepší společník pravého barmana. Šejkr naplňte do poloviny ledem a přidejte ostatní ingredience. Zavřete, energicky protřepejte cca 10 vteřin. Hotovo!

 

 

Po kuchyňském mixéru sáhněte v případě, že potřebujete rozdrtit ingredience, na které šejkr nestačí, jako jsou třeba kusy ovoce nebo zeleniny.

 

Základem koktejlů a doslazování jsou sirupy nebo cukrové rozvary. Cukr svaříte s vodou a necháte vychladit. Poté tím automaticky můžete doslazovat všechny koktejly a limonády. Není vůbec špatné jej mít ve vaší ledničce.

 

Nezapomínejte na koktejly se sorbetem! Ten můžete přelít vodkou či sektem vytvořit tím ideální osvěžení s kapkou alkoholu.

 

Duhový efekt a jeho barevné vrstvy vytvoříte tím, že budete přidávat tekutiny s různou hustotou. Nejhustší jsou ovocné šťávy a krémové likéry. Přísady s vysokým obsahem alkoholu bývají u hladiny. Na hladinu nalévejte tekutiny přes lžičku obrácenou vypouklou stranou nahoru. Vrstvit se dá neomezeně avšak doporučuje využít maximálně 3 ingredience.

 

  1. Hemingway speciál

 

Co je třeba na jeden drink:

4 cl Havana Club

2 cl limetové šťávy

12 cl grapefruitového džusu

2 cl maraschina

 

Jak na to: Všechny suroviny v šejkru pořádně protřepeme s ledem a přes sítko přelijeme do vychlazené sektové sklenice.

 

  1. Frozen Cranberries

 

Co je třeba na jeden drink:

4 cl Finlandia Cranberry

2 cl brusinkového sirupu

½ čerstvé limetky

hnědý třtinový cukr

6 až 8 čerstvých polárních brusinek

 

Jak na to: Všechny suroviny nalijeme přímo do sklenice. Ozdobíme plátkem citrónu, limetkou a brusinkou. Provedeme zástřik limetou.

 

 

  1. BBQ Surprise – alkohol free

8 kostiček červeného melounu

1 stonek rozmarýnu,

pár kapek tabasca dle chuti

mattoni s příchutí grapefruitu na dolití¨

rozmarýn na ozdobu

 

Jak na to: Všechny komponenty naskládáme do vyšší sklenice a zalijeme mattonkou.

 

 

4.Medové jablko

4 cl Bohemia Honey R. Jelínek

15 cl jablečného džusu

skořice, led

Jak na to: Vysokou sklenici naplníme ledem, na který postupně nalijeme med

ovou slivovici a jablečný džus. Ozdobíme skořicí.

5.Vášnivý koktejl

 

4 cl pražské vodky

3 cl Monin Elderflower nebo domácí bezový sirup

1 cl čerstvé limetkové šťávy

6 cl čerstvé šťávy z růžového grapefruitu

Bohemia Sekt rose demi sec

jahoda, borůvky a bazalka

 

Jak na to: Drink, který dostatečně osvěží a udělá skvělý dojem. Smícháme vodku, monin, ovocné šťávy a dolijeme Bohemia Sektem rose demi sec. Ozdobíme jahodou, borůvkou a bazalkou.

 

 

Tak na zdraví a na léto!

RECEPTY PRO KAŽDÉHO