Asi každý v Praze hledá místo, kam může Tramp vzít svojí Lady na večeři a koulet jí masovou kuličku (která není z hovězí svíčkové – US Prime Beef, pár karátu zlata a zastříknutá Ludvíkem XIII) přes talíř. Špagety ale nejsou moc sexy jídlo (znáte se), takže pro Vás máme nový doporučený pokrm! Vezměte ji na pizzu!

 

Žádnou pizzou z hladového okna princeznu neohromíte (maximálně tu, která jde zrovna z tahu a čeká na noční tramvaj). Ale pizza na slušném místě v centru, to už by šlo. Přesně takovou restauraci jsme našli – L ´osteria na Národní Třídě!

Restaurace L´osteria

Jak víme, na každém rohu nás čeká v Praze turistická past a my marně brouzdáme Trip Advisorem, kde nám naservírují hotovku, a ještě nás za to pěkně oškubou. Svěřte proto svůj žaludek šéfkuchaři Michalu Knápkovi, který v L´osterii plní vaše bříška pravými italskými pokrmy.

Zahrádka ve vnitrobloku je příjemným faktorem celé restaurace. Je tu živo, ale ne natolik, aby Vám těsně vedle stolu jezdila auta a taxikáři zahazovali cigaretu. Skleněná fasáda budovy Drn je doplněná ochozy, kde na jaře vykvetou tulipány (Cítíte to? Ta atmoška? Už teď máte bod, a to jste si ještě nesedli). Hezky strávený večer je zase o trochu jistější.

 

Restaurace má vlastní produkci manufaktury Pastificio č. 12, kde vyrábí 15 druhů těstovin. Co by to taky bylo za italskou restauraci, kdyby tohle neuměli ze všeho nejlíp. Vlajková loď je ale největší pizza (cca průměr 40 cm soudě podle toho, že hodně přesahuje talíř), kterou si můžete dát s různě obloženými polovinami. Vyhnete se tak hádce typu: A proč nejíš houby, olivy, šunku, ančovičky a mozzarellu? Je to romantické, pizza je zvenku křupavá, ale uvnitř vláčná, a hlavně platíte jen jedno jídlo. Najdete zde typické italské pivo Peroni Nastro Azzurro, chlastací Prosecco a kávu Filicori Zecchini. Co je praktické je Picollo Duetto, což jsou dvě malé skleničky dezertu podle Vašeho gusta. Ideální pro ty, kteří se nemohou rozhodnout nebo jsou prostě nenasytní stejně jako já.

Místo je vztahově flexibilní (přítel, kamarádky, pes, dítě) a pokud preferujete hezký večer doma, můžete si zde vzít pizzu s sebou domů.

 

Bon Apetit!

 

Karolína Jarošová

Milovnice pizzy a nočních hladových oken

RECEPTY PRO KAŽDÉHO