Kdo dělá sníh poprvé, určitě má obavy, jestli se mu sníh povede. Kdo dělá sníh často, přijde mu to nejspíše jednoduché. Abychom však měli pevný sníh, musíme dodržet pár pravidel.

 

Jak ušlehat sníh?

Základem jsou správně oddělené bílky od žloutků. Jestliže máme v bílcích stopy po žloutku, pravděpodobně sníh nepůjde vyšlehat, popřípadě ho vyšleháme, ale nebude tak tuhý, jak by měl být. Další důležitou věcí je mísa, ve které sníh šleháme. Mísa musí být suchá, čistá a nezamaštěná. Takže mísu musíme předem řádně umýt jarem a osušit do sucha. To samé platí samozřejmě i o metličkách od šlehače.

Pevný sníh nám vznikne, pokud ho šleháme v páře. Je to sice zdlouhavější a zašpiníme více nádobí, ale kvalita sněhu bude o to znát. Mísu s bílky dáme nad vroucí hrnec s párou a ihned šleháme. Pokud chceme ušlehat bílky s cukrem, cukr přidáme, jakmile bílky trochu zteplají. Šleháme tak dlouho, pokud teplota šlehaných bílků není přibližně 40°C, tedy asi jako horká vana. Poté mísu z páry sundáme a šleháme tak dlouho, dokud není sníh opět studený (pokojové teploty).

Že je sníh ušlehaný poznáme tak, že pokud mísu se sněhem otočíme dnem vzhůru, sníh drží u mísy a ani se nehne.

Pokud chceme do ušlehaného sněhu zamíchat další suroviny (mouka, ořechy, kokos …), už sníh s dalšími surovinami nešleháme. Suroviny pouze opatrně a lehce do sněhu zamícháme stěrkou či vařečkou.

Doufám, že teď už pro vás bude šlehání sněhu brnkačka a hravě si se sněhem poradíte.

 

Vyzkoušejte třeba naše vynikající kokosky, které jsou dobré nejen o Vánocích. Odkaz zde.

RECEPTY PRO KAŽDÉHO