Uspěchaný životní styl, který poslední dobou vedeme, nebude rozhodně prospívat našemu zdravotnímu stavu. Proto je přímo nutností si vyhradit alespoň pár hodin týdně na správný relaxační odpočinek. V první řadě je důležité si stavit svoje priority. Ač se to totiž nezdá, že si již nemůžeme najít ani kousek volného času, tak opak může být pravdou.

 

Navštivte Zdravý blog

Nemusíme zrovna trávit hodiny ve fitness centru a snažit se nejen získat kondičku cvičením a posilováním. Mnohem důležitější je si na chvíli odpočinout od všeho a od všech. Taková masáž, sauna nebo bublinková koupel pomůže zvolnit tempo, ale také doslova nabít energií. Po takovém příjemném odpočinku budeme schopni zvládat mnohem více nejen fyzické práce, ale i psychického zatížení. Navíc, některé procedury si hravě poradí s nahromaděnými toxiny v těle a vyloučí je ven. Tudíž vlastně podpoří detoxikační proces. Existuje skutečně mnoho různých procedur a praktik.

 

S masážemi a wellness pobyty se můžete setkat ve Zdravém blogu

Seznámíme vás s různými druhy masáží, přírodní léčbou, ale snadno zde nalezneme i jiné důležité informace, které nám pomohou zvládat každodenní stres a poradí i některé triky, které se neztratí jak v domácnosti, tak v životě. Především návrat k bylinkám je poslední dobou opět velmi aktuální.

 

Domácí wellness

Musíme připustit, že mnozí nemají skutečně možnosti se sebrat a odjet si na pár dní odpočinout například do lázní nebo si zaplatit pobyt, kde budou hýčkáni pod odbornou rukou masérů a užívat si wellness s relaxačními procedurami. Rozhodně to není špatný nápad, ovšem nedá se praktikovat tak často. Pokud se zamyslíme nad investicí do našeho zdraví, tak si vlastně takový relax můžeme klidně dopřávat z pohodlí svého domova. V dnešní době jsou cenově dostupné vířivky, hydromasážní vany a sprchové boxy, infrasauny, různé solné nebo bylinkové přísady do vodní lázně. K tomu všemu si lze uvařit výborný bylinkový čaj. Navíc, když si objednáme mobilního maséra, tak to lze spojit i se službou, která prospěje dokonale našim staženým svalům. Pod odbornou rukou pěkně povolí a nám se rázem uleví.

 

Masáže versus rehabilitace

Masáže se zaměřením na šíji, záda, chodidla a celkově nohy jsou v tomto případu správnou volbou, jedná se totiž o nejvíce namáhané části těla. Když se na pomoc přizvou aromatické oleje, tak se podpoří proudění lymfy a celkové uvolnění těla. Ačkoliv se může zdát, že se jedná o jedno a to samé, není to až tak úplně pravda. Sice mají některé prvky hodně společné, ale přesto jsou to odlišné metody. Rehabilitaci většinou vyhledáváme při zdravotních potížích, kdy se projeví skutečné bolesti na těle, většinou po námaze, nemoci, vrozených problémech nebo úrazech. Jedná o odborné procedury, kterou jsou tvořeny v nějakém po sobě jdoucím procesu, a mají vést k uzdravení jedince nebo uvolnění od bolesti.

 

Masáž je nejstarší terapie na světě, která funguje dodnes

Tlakem na svaly a tkáně se také léčí zranění a otoky, zmírňují bolesti a odbourává stres. Díky práci masérů nebo i masážních pomůcek se rozproudí lymfatický systém těla a tím dochází k přirozené detoxikaci organismu a uvolnění napětí. Snad nejlepší na tom je, že existuje přes 100 nejrůznějších druhů a tak si skutečně vybere absolutně každý. Lze si pak vychutnat buď masáž na celé tělo, nebo jen na vybrané části, které nejvíce namáháme. Uvolnění přichází ihned a účinek je přímo blahodárný.

 

Více informací o masážích a wellness pobyty pro dva najdete na magazínu Zdravý blog

RECEPTY PRO KAŽDÉHO