Přinášíme Vám 8 rad a tipů, které Vám usnadní život v kuchyni. Snad se Vám budou hodit a uspíší a zpříjemní tak čas, strávený v kuchyni. V ušetřeném čase můžete třeba vyrazit ven se svými dětmi.

  1. Nebaví Vás čistit toustovač od připečeného sýru? Jednoduše vezměte kousek pečícího papíru a vložte ho do toustovače. Vše vyteče na papír, který jen vyhodíte a toustovač je stále jak nový.

 

  1. I když máte myčku, občas taky potřebujete umýt nějaké to nádobí v ruce. Velká láhev čističe na nádobí je nepraktická a stále klouže. Kupte si dávkovač na mýdlo a přelijte čistič do praktické nádoby s pumpičkou. Navíc vypadá elegantně.
  1. Zapáchá Vám myčka nádobí? Ukrojte kousek citronu a vložte ho před každým mytím do myčky. Citrón je zároveň taky výborným leštidlem.

 

  1. Jak docílit toho, aby nám neztvrdla buchta nebo aby se brzy rozležely perníčky? Oloupejte jablko, rozkrojte ho a vložte na plech s buchtou a zakryjte utěrkou nebo do krabice s perníčky. Buchta zůstane vláčná a perníčky se rychleji změknou.

 

  1. Jak si vyrobit větší množství vanilkového cukru? Použitý vanilkový lusk nevyhazujte. Zasypte ho pískovým cukrem v uzavíratelné nádobě. Za pár dnů bude cukr nádherně vonět. Tato vychytávka se hodí třeba o vánocích nebo pro ty, kteří rádi a často pečou.

 

  1. Jak déle uchovat rozkrojený citrón? Nevyužitou část citrónu ponořte do nádoby s vodou a nechte v lednici. Jednou za pár dnů vodu vyměňte.

 

  1. Jak zabránit tomu, aby se na pudinku udělal nevzhledný škraloup? Puding posypte moučkovým cukrem.

 

  1. Jak zabránit tomu, aby Vám při vaření nevyteklo prasklé vajíčko? Do vody, ve které se vaří vajíčka, přidejte trochu octa, prasklé vajíčko poté zůstane ve skořápce a nevyteče ven.
image_print