Také milujete smažený sýr tak, že si v restauraci i přes velký výběr nejrůznějších specialit nakonec objednáte smažák s hranolkama a porcí tatarky? Poradíme vám zaručené finty, aby chutnal tak božsky jako v restauraci a neroztekl se vám už na pánvičce.

Připravte si s námi jídlo, které mnozí milují, a jiní by ho nejraději přesunuli do gastronomického pekla. V čem tedy spočívá kouzlo hospodského smažáku?

 

Kvalita je základ

Správný smažák nepřipravíte z nekvalitního a nízkotučného sýra. Je vhodné při nákupu sáhnout po sýru, který bude mít minimálně 45 procent tuku. Záleží ovšem na typu sýra. U eidamu stačí 30% tuku.

 

Šup s ním do mrazáku

Před obalením dejte sýr na chvíli do mrazáku. Chlad udělá se sýrem divy. Stačí 10 minut.

 

Jednou obalit nestačí

Sýr nakrájejte asi na centimetrové plátky a obalte v trojobalu tak, aby byl celý pokrytý strouhankou.  Jen tak mu pomůžete, aby nevytekl. Sýr obalte v mouce, poté ve vajíčku, strouhance, znovu ve vajíčku a nakonec ještě jednou ve strouhance.

 

Pozor na správné smažení

Důležité je i samotné smažení. Sýr vkládejte až do rozpáleného oleje. Nedivte se, pokud se vám sýr rozteče, když nemáte olej dostatečně rozpálený. Roli hraje také množství oleje. Ideálně by měl být sýr v oleji ponořený. Sýr smažte prudce asi 1 minutu z každé strany. Pozor si dávejte při otáčení, aby se obal neroztrhnul.

RECEPTY PRO KAŽDÉHO