Určitě se Vám to stává také pravidelně. Přijde víkend, na který se s celou rodinou těšíte a rádi byste udělali pro Vaši rodinu něco dobrého k jídlu. Ale co? Doma Vám nikdo neporadí, všichni čekají, co bude v poledne k obědu a odpoledne ke kafíčku. Nebo to je podobné, když pořádáte oslavu pro rodinu a kamarády. Chcete připravit něco dobrého, ale nemůžete si vzpomenout, co všechno se může na oslavu hodit?

Kde mám hledat inspiraci?

No a na Vás je, abyste něco vymysleli a uvařili, připravili. Ale kde hledat, kde najít nápady, rady, recepty? Právě proto je tu náš web www.maminyrecepty.cz. Najdete tady recepty jak na základní jídla, staročeskou, klasickou kuchyni, tak na recepty netradiční. Náš web je neustále rozvíjen a jsou přidávány další a další recepty. A jak je již z názvu webu patrné, jedná se o tradiční, kvalitní, domácí recepty, které vaří nebo vařily naše maminky. Poctivá jídla, která chutnají každému.

Potřebujete uvařit hlavní jídlo, polévku, desert? Všechno tohle u nás najdete. Když potřebujete inspiraci, uvidíte u našich receptů také fotografii, jídlo si můžete tedy představit a přesně víte, jak bude vypadat výsledek. Naše recepty jsou prověřené a pomohou každému, i nezkušeným. S našimi recepty se stanete mistrem kuchařem.

Jak vyhledám recept?

Hledáte recepty konkrétní? Stačí napsat klíčové slovo do našeho vyhledávače a pak už jenom vybrat ten správný recept. Hledáte například nějaké jídlo z kuřete? Napíšete kuře a můžete začít vybírat.

Pokud víte, že budete vařit třeba polévku a chcete si vybrat jakou, můžete si kliknout vlevo přímo na sekci takových receptů, jaké hledáte. Sekce jsou například také rozděleny ještě na podsekce, kde najdete například polévky z masa, ze zeleniny nebo třeba zavářky do polévky apod. Jednoduše tak najdete návod, jak udělat správně vývary, čočkovou polévku, česnekovou polévku, bramboračku a další. Dozvíte se, jak správně připravit zavářku, čím ji ochutit, co do ní dát.

V našich receptech jsou ale i například DIA recepty nebo RAW food pokrmy.

Od koho recepty jsou?

Na naši online kuchařku můžete vkládat recepty i vy. Stačí nám zaslat Váš recept a přidat k němu i fotku, pokud ji máte a my Váš recept vyvěsíme. Společně tak uděláme naše stránky ještě atraktivnější a rozmanitější. Jídlo je pro nás něčím výjimečným a díky našim receptům nebudete mít problém uvařit cokoliv.

U každého receptu najdete také obtížnost, takže předem budete vědět, jak těžké bude vykouzlit lahodný pokrm. Samozřejmostí je i orientační doba přípravy. Pokud máte na vaření jen chvíli, najdete recepty, které jsou hotové třeba během půl hodinky.

Pokud chcete pokrm k nějaké příležitosti, i to u nás najdete. Připravit občerstvení na Silvestra, na oslavu nebo jenom třeba zákusek ke kávě, nic není problém.

Na webu je i sekce receptů od oblíbených kuchařů, najdete tady recepty od Zdeňka Pohlreicha, Ládi Hrušky nebo pana Babici. Pokud takové recepty máte, rádi rozšíříme naší databázi.

V části suroviny si můžete přečíst zajímavosti o různých surovinách, které běžně používáme v kuchyni, odkud pochází různé koření, k čemu můžeme využít bylinky.

Inspirace pro slavnostní den

V našich receptech pro Vás najdeme to nejlepší. Jak tedy například uvařit pro slavnostní den?

Můžeme začít vyhledávat recepty, které máme rádi, nebo třeba i experimentovat s něčím novým a dát našim hostům ochutnat něco nového.

Začít můžeme lehkým salátkem s domácím pečivem. Salát může být například rukolový salát s tuňákem, ke kterému se velice hodí domácí česnekovo-bylinkové bulky. Pokračovat bude naše menu polévkou, vybrali jsme polévku drožďovou. Ta obsahuje velice zdravé kvasnice, které vykouzlí neodolatelnou chuť této polévky. Polévka je vhodná i pro diabetiky, takže pokud máme někoho, kdo musí dávat pozor na cukr, je tato polévka vhodnou volbou.

Jako hlavní chod můžeme uvařit bůčkovou roládu, je to roláda z vepřového bůčku, která je plněná houbami, špenátem a vejci. Na talíři je to nejen okrasa pro oči, ale také báječně chutná. Vhodná příloha k této roládě jsou například houskové knedlíky, hrnkové knedlíky nebo karlovarské knedlíky, na které najdete u nás samozřejmě také recept nebo brambory.

Pokud Vám přijde na návštěvu někdo, kdo nemá maso rád, vyberte mu nějaký recept z bezmasých jídel.

Jako zákusek máme na výběr velké množství receptů. Nás zaujal recept na margot řezy, které jsou vyrobeny z výrazné margor tyčinky a jsou polité čokoládovou polevou.

Ke správnému zákusku se hodí samozřejmě káva. I recepty na nápoje, a to nejen na teplé nápoje, ale také na nealkoholické i alkoholické nápoje, nalezneme na webu www.maminyrecepty.cz. Můžeme tak vykouzlit alžírskou kávu, vídeňskou kávu, irskou kávu nebo třeba ledovou kávu.

Pokud chceme naše hosty ještě ohromit něčím dalším, můžeme připravit nějaké chuťovky nebo pomazánky, které můžeme namazat na rohlík a vykouzlit tak jednoduché, ale efektivní, jednohubky.

Jako tečka za naší hostinou si můžeme s kamarády a přáteli připít nějakým alkoholickým nápojem, jako je například koktejl daikiri nebo golden queen.

Jak je patrné z našeho menu, na stránkách www.maminyrecepty.cz nalezneme všechno, co potřebujeme k tomu, aby se z nás stali kuchaři, kteří dokážou uvařit cokoliv, co bude chutnat poctivě, zkrátka jako od maminky.

RECEPTY PRO KAŽDÉHO