Křupavá kůrčička a šťavnaté masíčko…Kdo by odolal pečenému kuřeti. Přinášíme vám pár triků na to, jak ho správně připravit. Po kuřeti se pak jenom zapráší.

 

  1. Nespěchejte na něj

Mysleli jste, že stačí kuře vyndat z ledničky, nasolit, podlít vodou, přidat máslo a šoupnout rovnou do trouby? Chyba lávky. Důležité je kuře z ledničky vyndat s dostatečným předstihem. Čím studenější totiž kuře bude, tím delší dobu bude muset strávit v troubě.  Ideální je vyndat kuře dvě hodiny před pečením.

 

  1. Vykoupejte ho

Kuře důkladně umyjte pod tekoucí vodou včetně břišní dutiny a vysušte kuchyňskými papírovými utěrkami.

 

  1. Nasolte ho

Kuře pomažte sádlem nebo máslem, okořeňte vašim oblíbeným kořením a důkladně ho nasolte. Soli ani grilovacího koření se opravdu bát nemusíte, odměnou vám bude křupavá kůrka.

 

  1. Svažte ho

Chcete-li péct celé kuře, je dobré ho stáhnout pečlivě potravinářským provázkem. Zachová si tak nejen tvar, ale bude i šťavnatější.  Díky kompaktnímu tvaru se totiž propečou všude části stejně.

 

  1. Nechte ho prohřát

Kuře dejte do předem vyhřáté trouby prsní masitou stranou dolů a pečte na 2200C.  Po cca 15 minutách přidejte trochu horké vody a snižte teplotu na 1800C. Před dopečením kuře znovu potřete máslem nebo sádlem a nechte ještě dopéct cca 15minut, ideálně za pomocí funkce gril. Dojde tak k rovnoměrnému rozprostření šťávy směrem od povrchu. V průběhu pečení doporučujeme kuře jednou otočit. Šťavnaté kuře je na světě!

RECEPTY PRO KAŽDÉHO