Pohodlná šlehačka ve spreji čekající u Vás v lednici na čas snídaně. Na vafle, palačinky, ovoce či do kávy uděláme krásný kopeček sladké bílé pěny. Studovali jste ale někdy, z čeho ta dobrota vlastně je? Platí u těchto výrobků pravidlo: vyšší cena = vyšší kvalita?

 

Jak poznat kvalitní hotovou šlehačku?

První skupina hotových šlehaček od velkovýrobců je ze smetany s cukrem, stejně jako domácí šlehačka.

Druhá skupina je vyrobena z odstředěného mléka nebo vody a rostlinného tuku.

Jednu věc mají ale obě skupiny společné a to hnací plyn. Oxid dusný – rajský plyn je právě v bombičkách do speciálních láhví na přípravu domácí šlehačky. Tento plyn má schopnost rozpouštět se v tuku, což zaručuje naší šlehačce delší existenci na našich palačinkách.

Pokud nemáte čas ani chuť dlouze studovat etiketu a na domácí šlehačku nemáte čas, zaměřte se při nákupu velkoobchodních šlehaček na obsah vody. Pokud zde tuto složku najdete znamená to, že produkt má mnohem nižší kvalitu než jeho soused ze smetany. Další složkou, kterou by šlehačka neměla obsahovat je rostlinný tuk. Doporučení pro milovníky sladkých šlehaček je hledat produkty s obsahem cukru a ne glukózovo-fruktozového sirupu.

Jaký je tedy verdikt? Udělejte si šlehačku z pohodlí domova. S láskou šlehanou a bez přidaných látek.

 

 

Jak obstály šlehačky v dTestech?

Banket Šlehačka ve spreji – 68 % – 40 Kč

Lidl Milbona Šlehačka UHT ve spreji – 68 % – 20 Kč

Albert Quality – Šlehačka ve spreji – 66 % – 27 Kč

Préseident Šlehačka ve spreji – 66 % – 50 Kč

 

Kdo šlehačku trošku přešlehal?

Vitala Sprejový přípravek z odstředěného mléka, rostlinného tuku a cukru – 10 % – 26 Kč

 

 

Názor odborníka:

Upřímně šlehačku ve spreji vůbec nepoužívám. Ani doma, ani v restauraci, ve které pracuji. Pro mě osobně je ideální pět minut času a šlehačku mít domácí. Případně si ji dosladím dle vlastní chuti. Doba kopečků ze šlehaček ve spreji už je tytam. Aspoň teda doufám.

Martin Fišer – kuchař restaurace Savoya – Špindlerův Mlýn

image_print