Doba přípravy: 35 minut

Počet porcí: 2

 

Luxusní zapečený hermelín v paprice. Jednoduchý a rychlý recept na skvělé nízkosacharidové jídlo. Pro snížení obsahu tuku můžete použít Hermelín Figura či Camembert Light.

 

Suroviny:

  • 2 hermelíny (popř. Camembert)
  • 2 velké červené papriky
  • bylinky
  • čerstvě mletý pepř
  • sůl
  • další zelenina dle libosti (rajče, mrkev, cuketa, atd.)
  • případně pečivo

 

Postup:

Nejprve zapneme troubu – rozehřejeme na horkovzduch asi na 180°C. Případně roztopíme venkovní gril.

Papriky omyjeme, rozkrojíme na půl, vyndáme jádřinec a očistíme od zbytků semínek.

Hermelíny rozkrájíme na osminky a do každé poloviny papriky dáme 4 čtvrtky hermelínu.

Můžete posypat kořením dle libosti – já použila čerstvě mletý a bylinky. Lze použít i grilovací koření, sušenou mletou papriku nebo třeba sušený česnek.

Papriky s hermelínem naskládáme do pekáčku nebo na plech, můžeme ještě kolem přidat další zeleninu dle libosti a péci spolu. Například kolečka cukety či mrkve – ty můžete lehce nacákat olejem a osolit či okořenit dle libosti.

Zapékáme v předehřáté troubě na 180°C přibližně 25 – 30 minut.

Zapečený hermelín v paprice podávejte s další pečenou či syrovou zeleninou jako nízkosacharidové jídlo nebo s libovolným pečivem.

Pokud chcete jídlu snížit kalorie, můžete použít Hermelín figura se sníženým obsahem tuku, který má odlehčenou chuť a obsahuje jogurtové kultury. Jelikož má méně tuku, tak se úplně neroztéká jako klasický Král Sýrů Hermelín originál. Případně Camembert Light nebo Camembert Figura.

Parádně si také pochutnáte, pokud papriky zapečete s Balkánským sýrem. Takové papriky nemusíte už ničím jiným kořenit nebo solit.

Pokud jsou letní měsíce a grilujete venku na grilu, pak budou mít zapečené papriky s hermelínem i zelenina ještě lepší chuť a barvičku.

Červené papriky jsou plné vitamínů a minerálů. Ze všech druhů paprik má nejvyšší obsah prospěšných látek právě paprika červená. Papriky obsahují vitamíny A (karoten), C a K a minerály, zejména draslík, hořčík, fosfor a vápník. Červená paprika obsahuje jako jediná rutin, který chrání naše cévy před kornatěním.

Zelená paprika zase obsahuje velké množství kyseliny listové, stejně jako kterákoliv „zelená“ zelenina.

RECEPTY PRO KAŽDÉHO