Doba přípravy: 10 minut + doba mražení

Počet porcí: dle velikosti nádoby na led

 

Kdo by se v létě netěšil na příjemně studený ovocný drink? Vybírat můžete různé alkoholické i nealkoholické drinky dle vašich chutí. Tyto ledy do letních koktejlů vám budou vynikajícím pomocníkem.

 

Suroviny:

  • různé ovoce – maliny, jahody, ananas, lze i zelenina (meloun, ananas) atd.
  • na zalití voda, případně i džus nebo perlivá voda
  • alkohol dle našeho gusta – vodka, gin, bílý rum atd.

 

Postup:

Tyto ledy s překvapením do letních koktejlů můžete dělat do nekonečna dle vlastní fantazie a různě obměňovat.

Do nádoby na led dáte kousky ovoce – nejlépe jahody, maliny, ananas či meloun, dále i rybíz, ostružiny, jostu atd. Ovoce zalijete vodou a dáte zmrazit.

Tyto ledy pak můžete dát jen tak do vody a máte skvělé letní osvěžení – je to jednoduché a zdravé. Prostě jen příjemně ochucená voda s trochou přírodního cukru obohacená o vitamíny.

Ledy s ovocem můžete použít do letních alkoholických koktejlů podle vaší fantazie. Například jahodové ledy dáte do jahodového džusu s trochou vodky, případně naředíte trochou perlivé vody.

Ledy s ananasem můžete použít do nějakého chutného ananasovo – kokosového drinku. Samozřejmě komu by nechutnala piňakoláda? Receptů na piňakoláda je mnoho, můžete si ji zjednodušit dle vlastních chutí. Například do skleničky dáte naše ledy s ananasem, zalijete velkým panákem malibu, přidáte ananasový džus a zjemníte trochou smetany.

Všechny ovocné ledy budou báječně pasovat s vodkou či bílým rumem zalité jakýmkoliv džusem.

Ledy do letních koktejlů si budou skvěle rozumět i s ginem a tonikem.

Zmražený meloun udělá také hodně „parády“, přitom je to jednoduché. Stačí dát zmrazit kousky melounu a poté jen rozmixovat. Takový drink si můžete vychutnat i úplně samotný, případně s trochou vodky.

K ledním koktejlům samozřejmě patří také pořádná grilovačka. Takže do jedné ruky koktejl – do druhé nějaké dobré ugrilované masíčko a můžete si užívat léto plnými doušky.

Ledy do letních koktejlů udělají mnoho parády i užitku. Krásně vypadají a jako bonus si pochutnáte na ledovém kousku ovoce.

RECEPTY PRO KAŽDÉHO