Máme pro Vás pár vychytávek, které Vám mohou usnadnit práci v kuchyni. Výborným pomocníkem může být třeba soda nebo ocet. Máme také pár zlepšováků při grilování nebo Vám poradíme, jak snížit pálivost chilli papriček.

 

Škraloup na pudinku

Nesnášíte škraloup na pudinku? Pak vězte, že existuje jednoduchý trik, jak svůj pudink ochránit. Stačí vám k tomu klasická potravinářská folie. Ihned po nalití do misky ji ještě na teplý pudink natáhněte a to tak, aby se folie pudinku dotýkala. Pudink si zachová svou krémovou konzistenci i na povrchu a vy se nemusíte šklebit nad nevzhledným škraloupem. Stejně tak pomůže, pokud pudink po nalití do misek zacukrujete práškovým cukrem.

 

Máslo na gril nepatří

Máslo na gril nepatří, na naložení masa použijte olej. Máslo si šetřete a raději z něj připravte bylinkové máslo, které pak dochutí třeba grilovanou bagetku nebo samotné maso.

 

Aby brambory při vaření nepopraskaly

Máte rádi brambory vařené ve slupce a občas se vám stane, že při vaření popraskají? Chcete-li tomu předejít, přidejte do vody kromě soli i lžíci oleje a octa. Brambory pak neprasknou.

 

Zaschlá špína na nádobí? Vsaďte na sodu

jedlou sodou se dá v kuchyni doslova kouzlit. Použijte ji i tehdy, máte-li zaschlou špínu třeba na hrncích. Do hrnce dejte vodu a přidejte lžičku sody. Hrnec nechte odmočit a špína pak půjde snadněji pryč.

 

Grilujete rádi? I výška masa rozhoduje

Při grilování si dávejte pozor na výšku masa. Ideální je do 2 cm. Silnější plátky masa by se hůře propékaly.  Vnitřek masa by mohl být nepropečený, zatímco kůrčička spálená.

 

Přehnaly to papričky s pálivostí?

Máte sice pálivá jídla rádi, ale tentokrát to chilli papričky s pálivostí přehnaly? Pálivost papriček snížíte tak, že je namočíte na 30 minut do studené vody a až po té použijte do jídla.

 

Jak rychleji rozmrazit rybu

Rybu rychleji rozmrazíte, pokud ji namočíte do mléka. Mléko také pohltí nepříjemný rybí pach.

 

Jak vyčistit formičky na cukroví

Přichytilo se vám těsto na formičky nebo vykrajovátka? Žádný problém.  Dejte je do hrnce s vodou, přisypte prášek do pečiva. Po té vodu přiveďte k varu a nechte asi 10 minut vařit. Vodu pak slijte a formičky opláchněte a důkladně osušte.

 

Čtěte dále naše skvělé rady a vychytávky.

RECEPTY PRO KAŽDÉHO