Zažil to už snad každý z nás. Ráno si chcete připravit snídani a nemáte moc času, ale zároveň nechcete své tělo hned ráno nějak ošidit. V tomto případě je volba jasná a jmenuje se mugcake. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Věřte, že až jednou mugcake vyzkoušíte, budete si ho dělat častěji. Je totiž výborný a i já podlehla jeho kouzlu.

 

Mugcake je zdravá a výživově hodnotná snídaně z hrníčku. S radostí a bez výčitek si na ni mohou pochutnat i ti, co se snaží jíst zdravě nebo drží redukční dietu.   Příprava je jednoduchá a rychlá, už za cca 5 minut můžete servírovat. Stačí vám pouze dát všechny ingredience do hrníčku, důkladně zamíchat a strčit do mikrovlnky. Za pár minut si pak můžete dopřát zdravou snídani.  Nemáte-li ráno čas na přípravu je možné si všechny ingredience nachystat do hrníčku už večer a ráno dát jenom hrníček do mikrovlnky.

 

Ještě jste nepodlehli mugcakům? Vyzkoušejte a uvidíte, jak zdravá a dobrá může být snídaně.

 

Jak na mugcake?

Na internetu je spousta receptů, které si pak můžete upravit podle svého. Já vsadila na banánový mugcake. Základ jako u každého mugcaku tvoří mleté ovesné vločky, které dodají tělu hned po ránu energii. Pokud neseženete mleté ovesné vločky v obchodě, použijte jako já tyčový mixér, je to rychlovka. Dále budete potřebovat vajíčko, banán, tvaroh a na ozdobení to, co vám chutná. K přípravě používám vyšší hrníček, který nevymazávám a i přes to jde pak mugcake krásně vyklepnout.

Do hrníčku rozklepnu jedno vajíčko, přidám dvě lžíce polotučného tvarohu. Pokud nemám tvaroh, použiji bílý jogurt. Dále rozmačkám vidličkou půlku banánu. Vše důkladně rozmíchám a přidám špetku kypřícího prášku do pečiva. Pak přijdou na řadu rozemleté ovesné vločky, přidávám jich tolik, aby směs byla tuhá, vychází to tak na 3-4 lžíce. Důkladně zamíchám a šoupnu na 3 minuty do mikrovlnné trouby. Čas jsem si ovšem musela vychytat, každá mikrovlnná trouba to má jinak. Po uplynutí času vyklopím na talířek a dozdobím. Nejvíc jsem si oblíbila chutný rozvar z mraženého ovoce a přidávám trochu jogurtu nebo tvarohu.  Fantazii se však meze nekladou. Mugcake můžete ozdobit oříšky, ovocem, polít čokoládou. Každé ráno si pak můžete pochutnat na jiném snídaňovém hrníčku.

Dobrou chuť.

RECEPTY PRO KAŽDÉHO