Čas na svačinu nebo nečekaná návštěva za dveřmi? A vy opět nevíte co připravit? Navíc máte tak málo času. Co takhle připravit pomazánku? Dobrá pomazánka vám vytrhne trn z paty vždy, když nevíte co vařit nebo máte na vaření málo času.

Je to snadné

Stačí pár ingrediencí, dobré pečivo, zelenina a je hotovo. Je tedy dobré mít v zásobě pár chutných a osvědčených receptů. Zkrátka pomazánka je trefou do černého.

Receptů na pomazánky má každá rodina v zásobě nespočet a neustále je opakuje. A proč ne! Pomazánka je jednoduchá a rychlá na přípravu, stačí pár kvalitních surovin a svačinka nebo občerstvení pro hosty je na stole než řeknete švec. Zkrátka žádné velké vaření.

A jaké jsou ty nejoblíbenější?

Nejen kolem Velikonoc je to klasika v podobě vajíčkové pomazánky. Stálicí na našich talířích hlavně během oslav je to pak pomazánka česneková se sýrem nebo třeba hermelínová. Rybičkovou, škvarkovou, mrkvovou nebo třeba drožďovou jedí děti už ve školce.

A co třeba zkusit i něco nového? A už jste někdy zkusili pomazánku nemazat na pečivo, ale podávat ji v mističkách s nakrájenou syrovou zeleninou? Okurka, paprika ale třeba i řapíkatý celer slouží k nabírání. Pořiďte si pěkné servírovací mističky, hodí se na každou oslavu.

Už jste někdy ochutnali netradiční avokádovou pomazánku? Nejen, že je zdravá, ale také neskutečně dobrá.

Stejně tak vás mile překvapí fazolovo-olivová pomazánka ta už je sice o trošinku složitější na přípravu, ale jistě si ji oblíbíte.

Pro vegany zkuste připravit pomazánku z cizrny a tofu. Na a celozrnném pečivu chutná skvěle.

Klasikou je pak tvarůžková pomazánka nebo třeba sloní žrádlo.

RECEPTY PRO KAŽDÉHO