Také každý rok přemýšlíte, jaké drobné dárky koupíte svým kamarádům, rodině nebo třeba kolegům? Co letos vyměnit kosmetické taštičky a keramické pracholepy za něco originálnějšího. Zkuste to trochu jinak. Vsaďte na jedlé dárky. Vždyť dobrým jídlem a pitím nic nezkazíte. Obdarovaný bude mít navíc radost, že jste si na dárkách dali záležet a připravovali je s chutí a láskou.

 

Čím překvapit muže

Snad každý chlap má rád utopence. Připravte jako dárek sklenici naložených buřtů. Chcete-li si s dárkem opravdu pohrát, můžete buřty pomocí vykrajovátek vykrojit do vánočních tvarů.  Nebo vyzkoušejte darovat jako dárek nakládané hermelíny. Muže jistě potěší i lahvinka domácího likéru.

 

 

Sladké dárky pro ženy

Ženy jistě ocení něco sladkého. Darovat tedy můžete domácí marmeládu, nutelu nebo pečený čaj. Úsměv na tváři vykouzlí třeba také různé domácí sušenky. Všechny recepty si můžete upravit podle chuti obdarovaného.

Potěšit mohou i různé směsi pro přípravu muffinů či koláčků. Do sklenice postupně nasypete všechny sypké suroviny a obdarovaný už pak přidá pouze vajíčko, mléko či tuk.

 

Vše můžete samozřejmě i koupit v obchodě, není ale nad to si dát s dárky trochu práce. Dárky připravujte s láskou, pak už je stačí jen hezky zabalit, přidat dekorativní etiketu se jménem, případně přidat i váš recept. Vánoce se blíží, už máte dárky připravené? Oblečte zástěru a pusťte se do přípravy vánočních jedlých dárků.

RECEPTY PRO KAŽDÉHO