Léto je ideálním obdobím na „nasyslení“ všech těch dobrůtek, co nám příroda dává. Můžeme zamrazovat, sušit, zavařovat, nakládat a to od zeleniny, přes houby až po ovoce. Možností jak si nadělat zásoby nejen na zimu, je spousty. Neváhejte tedy ani chvilku a vrhněte se s námi na zavařování. Díky našim tipům nezůstane vaše špajzka prázdná.

 

Co si takhle připravit?

 

Protlak

Urodilo se vám velké množství rajčat a už nevíte co s nimi? Připravte si skvělý rajský protlak, který použijete nejen na rajskou omáčku, ale také do jiných omáček, k masu nebo guláše.

 

Kečup

Milují vaše děti kečup? Chuď domácího se nedá s kupovaným ani srovnat. Navíc máte jistotu, že obsahuje jenom vámi vypěstovaná rajčata a neobsahuje žádné chemické látky. Rozhodně vyzkoušejte.

Čalamáda

Chcete si i v zimě pochutnat na křupavé zelenině? Pak si připravte domácí čalamádu ze zelí, paprik, cibule a mrkve. Hodí se pak jen tak nebo jako příloha k masu a dalším jídlům.

 

Směs na topinky

Ujíždíte na topinkách? A už jste vyzkoušeli topinky s ďábelskou směsí? Zavařte si do zásoby ďábelskou směs ze zeleniny, bůčku a hovězího masa. Ďábelsky vás rozpálí nejen v zimě.

 

Přesnídávky

Máte doma malé děti? Nebo si sami chcete připomenout, jak chutnaly přesnídávky v dětství? Přesnídávky si můžete do zásoby udělat z různého ovoce.

 

Houby

Poštěstilo se vám a v tomto teplém létě jste našli v lese houby? Zavařte si je na zimu a použijte pak k masu, do polévky nebo jen tak na chuť samotné.

 

Jablka s křenem

Oblíbenou kombinaci jablek s křenem si můžete připravit i vy. Využijete ji pak třeba k pečenému kolenu, žebrům či třeba k steakům.

 

 

Pečený čaj

Pečený čaj z libovolných druhů ovoce vám zpříjemní a provoní nejen zimní večery.

 

Švestková povidla

Při větší úrodě švestek můžete připravit do zásoby švestková povidla. Na pekáče pak přijdou vhod.

 

Marmelády

Nadělejte si do zásoby marmelády. Začít můžete u jahodové, pokračujte přes meruňkovou až třeba po hruškovou. Výroba marmelády je rychlá a domácí marmelády chutnají výborně.

 

Co tedy odpovíte vy, až se zima zeptá, co jste dělali v létě?

RECEPTY PRO KAŽDÉHO